Direct naar de inhoud van deze paginacsrf
Vrijwilligerscentrale Lelystad

Consulent Crisis- en/of coach Hulpkaart

Als consulent Crisiskaart en/of coach Hulpkaart zet jij jouw expertise en ervaringskennis op gebied van psychische aandoeningen, psychosociale problemen en/of verslavingsproblematiek in om anderen te helpen hun eigen Crisiskaart of Hulpkaart te maken. Dit doe je niet alleen, als consulent en/of coach maak je onderdeel uit van een team. Het team van vrijwillige consulenten en coaches bestaat uit o.a. ervaringsdeskundigen op divers gebied met kennis van psychische kwetsbaarheid. Het team wordt ondersteund door een professionele beroepskracht. Jaarlijks worden er trainingen verzorgt om de ervaringsdeskundigen op te leiden tot Crisiskaart consulent of Hulpkaart coach. Daarnaast wordt iedere 6 weken de deskundigheid op peil gehouden door intervisiebijeenkomsten waarbij ervaringen kunnen worden besproken. Het is belangrijk om te weten hoe je je 'eigen ervaringen' kunt inzetten. Daarom bieden wij ook de training 'werken met eigen ervaring' aan. Wij werken in de héle provincie Flevoland. Daarom mag je uit alle plaatsen in Flevoland reageren. Leuker nog, kom een keer langs bij een van de Steun en Informatie Punten, de STIPS in Lelystad en Almere. Naast het maken van de kaarten, mag je ook promotie maken voor de Crisis- en / of de Hulpkaart in je eigen omgeving en netwerk. Het is fijn als je goed met de computer kunt omgaan.

Lees meer

structureel

Bolder: Hanzepark

Marketing & communicatie
Begeleiding & coaching
Training & scholing

Beschrijving

Als consulent Crisiskaart en/of coach Hulpkaart zet jij jouw expertise en ervaringskennis op gebied van psychische aandoeningen, psychosociale problemen en/of verslavingsproblematiek in om anderen te helpen hun eigen Crisiskaart of Hulpkaart te maken.

Dit doe je niet alleen, als consulent en/of coach maak je onderdeel uit van een team. Het team van vrijwillige consulenten en coaches bestaat uit o.a. ervaringsdeskundigen op divers gebied met kennis van psychische kwetsbaarheid.

Het team wordt ondersteund door een professionele beroepskracht.
Jaarlijks worden er trainingen verzorgt om de ervaringsdeskundigen op te leiden tot Crisiskaart consulent of Hulpkaart coach. Daarnaast wordt iedere 6 weken de deskundigheid op peil gehouden door intervisiebijeenkomsten waarbij ervaringen kunnen worden besproken.
Het is belangrijk om te weten hoe je je 'eigen ervaringen' kunt inzetten. Daarom bieden wij ook de training 'werken met eigen ervaring' aan.

Wij werken in de héle provincie Flevoland. Daarom mag je uit alle plaatsen in Flevoland reageren. Leuker nog, kom een keer langs bij een van de Steun en Informatie Punten, de STIPS in Lelystad en Almere.

Naast het maken van de kaarten, mag je ook promotie maken voor de Crisis- en / of de Hulpkaart in je eigen omgeving en netwerk.

Het is fijn als je goed met de computer kunt omgaan.

Praktische informatie

Tijd

Wekelijks 1 tot 2 uur

Locatie

Bolder: Hanzepark

Impact

Impactgebied

Belangenbehartiging & goede doelen
Onderwijs & educatie
Sociaal & welzijn

Categorie

Marketing & communicatie
Begeleiding & coaching
Training & scholing
Mirjam
90% profielsterkte

Over Mirjam

Als coördinator Crisis- en Hulpkaart Flevoland zet ik mij in voor de werving van vrijwillige Consulenten en Coaches. Daarnaast werf ik ook voor de beide STIP's in Lelystad en Almere en voor het Herstelnetwerk Dronten. Jouw aanmelding zet ik dan door naar de betreffende medewerker. Als consulent Crisis- of coach Hulpkaart zet jij jouw expertise en ervaringskennis op gebied van psychische aandoeningen, psychosociale problemen en/of verslavingsproblematiek in om anderen te helpen hun eigen Crisiskaart of Hulpkaart te maken.

  • Deze vraag is gecheckt door de helpdesk
  • Mirjam is ingeschreven op Zeewoldevoorelkaar sinds 30-07-2020
  • Meerdere positieve matches gemaakt
  • 2 aanbevelingen ontvangen
Ik vind het een heel mooi project en hoop dat ik binnenkort mensen kan helpen met het maken van hun persoonlijke Crisiskaart. Het was ook heel leuk om al andere Crisiskaart Consulenten te leren kennen. Dankjewel voor de warme ontvangst in Almere.
Silvia
Delen:
Bewaar:
Print:

Bekijk meer van Clip GGz

Gastvrouw / Gastheer bij de Inloop van STIP
Punter, Stadhuisstraat, Wijkcentrum, Voorstraat, Zuiderzeelaan, Waddenlaan

Gastvrouw / Gastheer bij de Inloop van STIP

Wekelijks · 1 tot 3 uur
Clip GGz

Niets is ons te gek! Informatie verschaffen, advies geven en ondersteuning bieden aan mensen met psychische kwetsbaarheid waardoor deze optimaal kunnen (blijven) deelnemen aan de samenleving in Lelystad. Dat is wat wij doen bij het Steun en InformatiePunt STIP GGz Lelystad. Wij zijn een voor- en door- organisatie, waar iedereen zijn of haar expertise en / of ervaringskennis mag inzetten om een ander te ondersteunen. Óf om even op een ander te mogen leunen als het even niet zo goed gaat. Lijkt het je leuk om ook bij STIP als vrijwilliger aan de slag te gaan? Je bent van harte welkom met of zonder kwetsbaarheden. Bij iedere aanmelding voor vrijwilligerswerk gaan we in eerste instantie kijken wat er bij de aanstaande vrijwilliger het beste zal passen. Het kan zelfs zo zijn dat we nieuwe werkzaamheden zullen organiseren als dat specifiek nodig zou zijn. Er zijn verschillende nu bekende en vaste activiteiten en werkzaamheden die door de vrijwilligers gedaan kunnen worden: - voorlichting geven, - bezoekers bijstaan in hun zoektocht, - een luisterend oor bieden, - informatie verzamelen, - huishoudelijke zaken regelen (koffie en thee schenken etc.), - telefoon aannemen, - de website en / of de Socials bijhouden, - administratief ondersteunen etc. Kom gewoon eens langs tijdens één van de inloopmomenten om met ons kennis te maken. Dit kan op: - maandag in De Dukdalf, Punter, 8242EK Lelystad - dinsdag in De Waterbever, Voorstraat, 8226KB Lelystad - donderdag op De Waterspiegel, Neringsweg, 8224 KB Lelystad - vrijdag in Zuiderzee, Waddenlaan, 8223 CL Lelystad van 13.00 - 16.00 uur.

Anderen bekeken ook

Vrijwilliger Evenementenhulp Flevoland
Zuiderzeewijk

Vrijwilliger Evenementenhulp Flevoland

Eenmalig of wekelijks · 2 tot 4 uur
Rode Kruis District Flevoland

Vrijwilligers van het Rode Kruis staan regelmatig klaar om Eerste Hulp te bieden bij kleine, grote en ook hele grote evenementen (sport, muziek, koningsdag, 5 mei etc). In Almere, Dronten, Lelystad, de Noordoostpolder en Zeewolde zijn we op zoek naar nieuwe vrijwilligers in de functie van Evenementenhulpverlener. Heb je een geldig EHBO-diploma, dan kan je al gauw aan de slag. Heb je die nog niet, dan kan je eerst de Uitgebreide EHBO-cursus doen bij het Rode Kruis. Het Rode Kruis geeft haar vrijwilligers ook extra cursussen Evenementenhulpverlening, zodat je nog beter voorbereid hulp kunt verlenen. De cursus volgen en meelopen bij evenementen mag al voor je 18e verjaardag; voor zelfstandig meedraaien bij Eerste Hulpinzetten als hulpverlener moet je 18 jaar of ouder zijn. We verwachten van je dat je • je kan vinden in de grondbeginselen van het Rode Kruis • je steeds laat bijscholen, zodat je diploma’s geldig blijven (kan bij het Rode Kruis) • als vrijwilliger inzetbaar bent bij evenementen • stressbestendig bent • goed kan luisteren en reageren op behoeften van slachtoffers • een teamspeler bent en ook zelfstandig kunt werken We bieden je • ervaring bij de wereldwijd grootste humanitaire noodhulporganisatie • opleidingen en bijscholingen • de mogelijkheid om je deskundigheid te vergroten en je talenten te ontwikkelen • een vrijwilligersverzekering voor je Rode Kruisactiviteiten • een reiskostenvergoeding voor cursussen en inzetten Enthousiast geworden of meer informatie nodig? Gebruik dan de knop en laat je je gegevens achter zodat we contact op kunnen nemen met je. Hopelijk tot snel! Wil je ervaringen horen van vrijwilligers? Zoek bij YouTube op: Evenementenhulp Rode Kruis

Word jij onze Matchmaker in Flevoland?
Buitenhof, Lelystad-Haven, Stadhuisstraat

Word jij onze Matchmaker in Flevoland?

Wekelijks · 4 tot 6 uur
Takecarebnb

Je krijgt er een mooie wereld voor terug! Wie zoeken we? Een verbinder die het leuk vindt om succesvolle logeer matches te maken tussen onze particuliere gastgezinnen en onze gasten, statushouders die gekoppeld zijn aan de regio Flevoland. Statushouders zijn vluchtelingen met een verblijfsvergunning, wij noemen hen gasten. Het logeren zorgt ervoor dat zowel gast als gastgezin op een laagdrempelige manier leren van elkaar. De gast krijgt zo een uniek kijkje in de Nederlandse cultuur en de kans zich de taal en gewoontes eigen te maken. Het gastgezin leert op haar beurt veel over de cultuur van de gast en zo goed als alle gastgezinnen ervaren deze periode als een verrijking. Het mooiste is als dit gebeurt in de gemeente waar de gast uiteindelijk een woning zal krijgen toegewezen, de zogenaamde Koppelgemeente. Zo geven we statushouders een goede start in hun nieuwe regio! Als matchmaker interview je onze gasten op het AZC of elders en onze gastgezinnen bij hen thuis. Samen met de gast ga je kennismaken bij het gastgezin thuis als je inschat dat dit een succesvolle match kan worden. Daarnaast volgt en begeleidt de matchmaker de vluchteling en het gastgezin gedurende de gehele logeerperiode. Het kantoor van Takecarebnb staat jou als vrijwilliger met raad en daad bij. Wat vragen wij jou? - Tussen 4-6 uur per week tijd (flexibel in te delen en afhankelijk van de periode) - Het kunnen voeren van gestructureerde gesprekken en goed kunnen doorvragen om verwachtingen duidelijk te krijgen - Situaties kritisch kunnen beoordelen en daarnaar handelen - Integer met vertrouwelijke informatie kunnen omgaan - Intercultureel en klantgericht kunnen werken - Goed Nederlands kunnen spreken en schrijven, minimale kennis van de Engelse taal - Zelfstandig en in teamverband kunnen werken - Zorgvuldig informatie kunnen vastleggen in onze database Wat bieden wij jou? - Relevante trainingen en masterclasses - Een team boeiende collega matchmakers - Intervisie-bijeenkomsten met matchmakers - Vrijwilligersvergoeding - Een plek binnen een hecht team in een inspirerende organisatie - Je werkt met name vanuit huis, maar bent ook welkom op ons kantoor in Amsterdam - De kans om echt een verschil te maken in het leven van statushouders en gastgezinnen! Interesse of vragen? Heb je vragen of wil je reageren? Stuur ons hier een bericht. Jessica neemt zo snel mogelijk contact met je op.

Reporter evenementen
Zuiderzeewijk

Reporter evenementen

Eenmalig of wekelijks · 0 tot 4 uur
Rode Kruis District Flevoland

Flexibel en creatief vrijwilligerswerk waarbij je op pad bent? Heb je interesse in korte klussen in de omgeving van Zeewolde Dronten, Lelystad en/of Emmeloord? Maak kennis met het werk van het Rode Kruis en help ons als reporter vertellen wat het Rode Kruis doet in jouw buurt. Want het Rode Kruis doet veel. Ook in Flevoland. Voedselhulp, voorlichting geven, helpen in de opvang van vluchtelingen, noodhulp en hulpverlening op evenementen (zoals EHBO op koningsdag, de dodenherdenking, de Fish Potato Run, Pieperfestival, sinterklaasintocht, de Zeewolde Endurance en meer). Waarom we zo veel mogelijk mensen vertellen over ons werk? Hoe bekender we zijn, hoe meer mensen we kunnen helpen. Ben je een schrijver, videomaker, social media contentexpert of fotograaf? Vind je het leuk om verslag te leggen van evenementen en activiteiten? Solliciteer dan als Reporter evenementen. Wat ga je doen? Jij: • bezoekt evenementen en activiteiten (in Flevoland) waar vrijwilligers van het Rode Kruis werken. Je bent beschikbaar voor verslaglegging van evenementen voor minimaal 4 tot 10 keer per jaar. Evenementen kunnen ook ’s avonds of in het weekend zijn. • doet verslag met je (video)camera, smartphone of notitieblok. Je interviewt bijvoorbeeld vrijwilligers, omstanders of deelnemers en maakt hier een leuke reportage van met video, beeld of tekst. Natuurlijk heb je veel vrijheid om dit zelf in te vullen. We zijn benieuwd naar jouw reportages. • werkt samen met Yoni! Ze is communicatiecoördinator van regio Midden-Nederland. Met haar en backoffice vrijwilligers Bart en Ahmad kun je brainstormen over de uitvoering en ze ondersteunt je met bepalen wat past bij het (specifieke) evenement en de hulpverlening van het Rode Kruis. • bent onderdeel van een pool van reporters. Zo blijft het vrijwilligerswerk flexibel en hoef je niet wekelijks op pad. • komt 2 à 3 keer per jaar bijeen met andere reporters en communicatiekrachten van het Rode Kruis voor een ontwikkelings- of netwerkactiviteit. Leuk én leerzaam. Wat neem je mee? Jij: • maakt krachtige foto’s of zorgt voor vlotte video’s en/of inspirerende teksten. Dit doe je als hobby of professioneel. • kunt naar verschillende plekken in de omgeving van Zeewolde, Dronten, Lelystad en/of Emmeloord reizen om daar onze evenementenhulpverleners te bezoeken. • stelt de juiste vragen? Super! Een open blik en communicatieve vaardigheden zijn belangrijk voor het werk. Zo kun je goed inschatten wat gepast is in de verschillende situaties die jij tegenkomt. • bent geïnteresseerd in wat je ziet en haalt vooral veel plezier uit reportages maken en bedenken. • bent niet perfect. Huh, niet? Nee, is niet nodig. Wij zoeken geen schaap met 5 poten dat perfecte reportages verzorgt. Je houdt wel van leren en staat open voor feedback. Samen maken we er iets moois van! • bent minimaal een jaar beschikbaar waarin je dus 4 tot 10 keer op pad gaat. Wat krijg je? Jij: • alle pluspunten van vrijwilligerswerk bij het Rode Kruis: o leuk vrijwilligerswerk dat echt bij je past en voldoening geeft o mooie werkervaring op je cv o een groot netwerk van de Rode Kruis community o een ego boost! Het Rode Kruis is een grote en populaire club. Wereldwijd ook. Komt in actie bij rampen en voor noodhulp. Iedereen vindt je fantastisch. • hulp en begeleiding wanneer je start. • trainingen en cursussen die het Rode Kruis aanbiedt. Je kunt gratis een EHBO opleiding volgen én je hebt toegang tot online cursussen van GoodHabitz. • de kans om jouw deskundigheid te vergroten en je talenten in te zetten/ontwikkelen. • een collectieve verzekering wanneer je aan het werk bent voor het Rode Kruis. • een reiskostenvergoeding op basis van reëel gemaakte onkosten. Interesse of meer informatie?  Heb je belangstelling voor deze functie maar wil je eerst meer informatie, dan kun je contact opnemen via de knop! We hopen je snel te spreken!

Medewerker(s) Logistiek / Facilitair
Zuiderzeewijk

Medewerker(s) Logistiek / Facilitair

Wekelijks · 4 tot 8 uur
Rode Kruis District Flevoland

Het Nederlandse Rode Kruis helpt mensen in nood, om de hoek en ver weg, vanuit ons hart en met de mouwen opgestroopt, dát is waar wij voor staan. Wij doen dit met vele vrijwilligers die zich dagelijks inzetten. Helden die een stap vooruitzetten als het spannend wordt. Die de schouders eronder zetten als het nodig is. Zodat in tijden van nood niemand alleen staat. Ook internationaal bieden wij mensen in nood, die kwetsbaar zijn of slachtoffer van een natuurramp of crisis, integrale humanitaire hulp. We werken wereldwijd vanuit onze zeven grondbeginselen: menslievendheid, onpartijdigheid, neutraliteit, onafhankelijkheid, vrijwilligheid, eenheid en algemeenheid. Ben jij iemand die graag zijn handen uit de mouwen steekt en alle materialen regelt omtrent ons aanbod van opleidingen? Het District Flevoland is per direct op zoek naar Facilitair & Logistiek medewerkers (4 - 8 uur per week) Wat ga je doen? De facilitair & logistiek medewerker zorgt ervoor dat • Benodigde materialen aanwezig zijn voor evenementen en noodhulp inzetten • Hulp bij opbouw en afbouw van hulpposten • Benodigde materialen aanwezig zijn voor opleidingen op de locaties • Dat medewerkers en vrijwilligers de juiste kleding hebben • Mens en materiaal vervoerd wordt naar waar dat nodig is • Onderhoud aan gebouwen en materialen Wat breng je mee? • De aard van de functie vereist een goede fysieke belastbaarheid • Je hebt een goede beheersing van de Nederlandse taal in spraak en geschrift • Je bent vaardig met computers • Je bent minimaal 4 tot 8 uur per week beschikbaar, en bent bereid om incidenteel ’s avonds of in het weekend aanwezig te zijn • Je bent een praktisch ingestelde doener • Je bent bereid je te verdiepen in de benodigde richtlijnen en veiligheidsvoorschriften • Je onderschrijft de zeven grondbeginselen van het Rode Kruis. Wat krijg je? Allereerst is het in actie komen voor het Rode Kruis ontzettend leuk! Het levert je voldoening, het vergroot je netwerk en je kunt samenwerken met een grote diversiteit aan mensen die zich vol vuur en enthousiasme inzetten. En dat werkt aanstekelijk! Naast een vrijwilligersovereenkomst geeft het Rode Kruis je verder ook de mogelijkheid om jezelf te ontplooien, om relevante werkervaring op te doen en trainingen te volgen. Uiteraard krijg je een reiskosten- en onkostenvergoeding en ben je aanvullend verzekerd wanneer je voor het Rode Kruis aan het werk bent. Interesse? Reageer nu en meld je aan als vrijwilliger via deze website en laat je gegevens achter zodat we contact op kunnen nemen met je. Ook voor vragen kan via diezelfde knop. Wij hopen je snel te ontmoeten!

District Coördinator Goed Voorbereid
Zuiderzeewijk

District Coördinator Goed Voorbereid

Wekelijks · 4 tot 8 uur
Rode Kruis District Flevoland

Het Rode Kruis helpt mensen in nood. Dat doen wij om de hoek – en ver weg. Dat doen we vanuit ons hart en met de mouwen opgestroopt en dat doen wij met vele vrijwilligers die zich met passie inzetten. Wij werken wereldwijd vanuit onze zeven grondbeginselen: Menslievendheid, onpartijdigheid, neutraliteit, onafhankelijkheid, vrijwilligheid, eenheid en algemeenheid. In Nederland is het Rode Kruis ingedeeld in 23 districten. Voor het district Flevoland zoeken wij een District Coördinator Goed Voorbereid voor ca. 4 - 8 uur per week. Het Rode Kruis heeft in haar nieuwe strategie specifiek aandacht voor activiteiten die de zelfredzaamheid, veiligheid en gezondheid van kwetsbare groepen bevorderen. Samengevat onder de naam Goed Voorbereid. We geven voorlichting hoe mensen zich goed kunnen voorbereiden op noodsituaties, hoe risico’s te verminderen en gezondheid te bevorderen. We komen graag in contact met een coördinator voor Flevoland om hier op district niveau handen en voeten aan te geven. Wat ga je doen? • Als District Coördinator Goed Voorbereid van het Rode Kruis ben je het eerste aanspreekpunt binnen de werkgroep Goed Voorbereid. • Je coördineert en verzorgt de verschillende activiteiten. Denk aan workshops voorlichting over het voorkomen van vallen, extreem weer. Of brandveiligheid en inbraakpreventie. Ook telefooncirkels behoren tot de werkgroep Goed Voorbereid. • Voor het opzetten is lokale samenwerking belangrijk. Jij weet goed contact te leggen en te onderhouden met andere (welzijns)organisaties. • Je weet vrijwilligers betrokken en actief te houden voor de uitvoering van deze activiteiten; • Gemiddeld ben je 4 tot 8 uur per week betrokken bij het coördineren en ontwikkelen van activiteiten. In het begin kan dit wat meer zijn. Wij nemen hierbij jouw wensen en mogelijkheden in mee. Wat vragen we van jou? • In jouw rol als coördinator, ben je het aanspreekpunt. • Je verbindt graag mensen. Je bent een netwerker bij uitstek. • Jouw communicatieve en sociale vaardigheden zijn uitstekend. Samenwerken doe je graag. • Je staat achter de waarden van het Rode Kruis zoals respect en neutraliteit. • Daarnaast weet je van de Goed Voorbereid vrijwilligers een team te maken. Je laat merken dat je trots bent op wat zij doen. Wat bieden wij? • Zinvol en verantwoordelijk vrijwilligerswerk waarin je je kwaliteiten verder kunt ontwikkelen. • De kans om ervaring op te doen in een maatschappelijk relevante organisatie. • Voldoening en zichtbare resultaten van jouw bijdrage. • Samenwerking met een team van vrijwilligers en beroepskrachten. • Vergoeding van gemaakte kosten en kilometers en verzekerd werken vanuit het Rode Kruis. Gelijk enthousiast geworden of wil je meer informatie? Reageer dan via de knop en laat je gegevens achter zodat we contact op kunnen nemen. We hopen je snel te spreken en/of te zien!!

Districtscoördinator Logistiek (Vrijwillig)
Zuiderzeewijk

Districtscoördinator Logistiek (Vrijwillig)

Wekelijks · 4 tot 8 uur
Rode Kruis District Flevoland

Het Nederlandse Rode Kruis helpt mensen in nood, om de hoek en ver weg, vanuit ons hart en met de mouwen opgestroopt, dát is waar wij voor staan. Wij doen dit met vele vrijwilligers die zich dagelijks inzetten. Helden die een stap vooruitzetten als het spannend wordt en die de schouders eronder zetten als het nodig is zodat in tijden van nood niemand alleen staat. In Nederland werken we vanuit 23 districten. Het district Flevoland bestaat uit de locaties Almere, Dronten, Lelystad, Noordoostpolder en Zeewolde. Samen hebben we ongeveer 375 vrijwilligers. Wij zijn actief op vele gebieden, eerste hulp bij evenementen, voedselhulp en hulp aan kwetsbare migranten zijn slechts enkele voorbeelden. Het Rode Kruis zoekt medewerkers met talent en uitstekende competenties voor een functie en laat zich niet leiden door culturele achtergrond, fysieke beperkingen, genderidentiteit, geloofsovertuiging, geaardheid of leeftijd. Heb jij ervaring en talent op het gebied van logistieke zaken? En zou je willen bijdragen aan een goed georganiseerd district Flevoland? Dan komen we graag met je in contact voor de functie van: Districtscoördinator Logistiek – vrijwillig (8-12 uur p.w.) Functie De Districtscoördinator (DC) logistiek is het aanspreekpunt binnen het district op het gebied van logistieke processen. Daarbij is de DC logistiek verantwoordelijk voor het coördineren en op orde houden van alle logistieke zaken in het district; In nauwe samenwerking met de DC Facilitair en Locatie Coördinatoren (LC’s) Facilitair & Logistiek zorgt de DC Logistiek ervoor dat de landelijke richtlijnen worden nageleefd en dat wijzigingen in het landelijk beleid binnen de het district en de locaties worden geïmplementeerd; De DC Logistiek is alert op knelpunten en ziet waar (proces) verbeteringen kunnen worden doorgevoerd; Je werkzaamheden De DC Logistiek is verantwoordelijk voor alle logistieke zaken in het district; Bewaakt en verbetert de kwaliteit van de processen op districtsniveau; Is verantwoordelijk voor goede logistieke voorzieningen voor iedere beroepskracht en vrijwilliger om goed te kunnen werken; Betrekt de werkgroep Facilitair & Logistiek (bestaande uit de DC Facilitair, de DC Logistiek en de LC’s Facilitair & Logistiek) bij lopende zaken; Maakt planningen, organiseert en controleert; Coördineert o.a. alle facilitaire en logistieke processen. Is verantwoordelijk voor bijv. het logistieke proces van aanvraag, planning, uitvoering, afhandeling en voorraadbeheer. Neemt deel aan eventuele landelijke overleggen en overleggen binnen het district; Wat breng je mee Je bent in staat een visie op het gebied van logistieke zaken te ontwikkelen; Je neemt je verantwoordelijkheid, je hebt een klantgerichte en proactieve rol en je bent stressbestendig; Je bent enthousiast, accuraat en zelfstandig; Je beschikt over goede organisatorische en communicatieve vaardigheden, een “hands on mentaliteit” en het vermogen om te kunnen improviseren; Je hebt kennis van logistieke processen; Je beschikt over een HBO werk- en denkniveau, door opleiding en/of ervaring opgedaan; Je hebt ervaring in het samenwerken met vrijwilligers; Je bent woonachtig in (de buurt van) Flevoland. Wat verwachten wij Wij verwachten van onze vrijwilligers dat ze zich inzetten en handelen naar de zeven grondbeginselen en de gedragscode van het Rode Kruis. Wat bieden wij Een uitdagende vrijwilligersfunctie in een enthousiast team met veel vrijheid om de facilitaire en logistieke zaken binnen het district mede vorm te geven. De mogelijkheid bestaat om te participeren in cursussen en/of trainingen. Gemaakte (reis)kosten worden vergoed. Heb je belangstelling of wil je meer informatie?  Ben jij de perfecte kandidaat voor deze vrijwilligersvacature? Reageer dan meteen! Voor meer informatie kan je door een mail te sturen naar: [e-mailadres verborgen] Wij hopen je snel te ontmoeten!

Voorlichter
Zuiderzeewijk

Voorlichter

Eenmalig of maandelijks · 2 tot 4 uur
Rode Kruis District Flevoland

Kom in actie voor het Rode Kruis .  Vind jij het leuk om workshops voor ouderen te verzorgen? Lijkt het je leuk om een gastles in het basisonderwijs te verzorgen? Heb je door de week wat tijd beschikbaar en draag je graag iets bij aan een maatschappelijke organisatie? Dan zoeken we jou!    Voorlichter (Vrijwilliger)   Ons team heeft ruimte voor voorlichters die, samen met andere vrijwilligers, workshops en educatieve activiteiten willen verzorgen. De door het Rode Kruis ontwikkelde activiteiten voor ouderen en basisscholen omvatten thema's zoals EHBO, klimaatverandering en preventie. Voor kwetsbare mensen die zelfstandig wonen, biedt het Rode Kruis een verscheidenheid aan workshops aan.  Wat ga je doen? Het kan zijn dat je gevraagd wordt om op tijdens een evenement of een markt samen met een collega informatie te geven over b.v. oververhitting of juist onderkoeling. Dit gaat via een praatje gaan en/of flyers. Je gaat samen met een collega gastlessen geven op basisscholen en je verzorgt minstens vier activiteiten per jaar in jouw regio. Je zult één of meerdere van de volgende soorten workshops of gastlessen verzorgen: Goed voorbereid zijn op en veilig omgaan tijdens noodsituaties (bijv. weersomstandigheden) dmv workshops gericht op kwetsbare ouderen, “Woeste Wereld” (over klimaatverandering), “Help! EHBO skills voor jou” en “de Pleisterrace”. Daarnaast ben je bereid om op informatiemarkten of bij evenementen (algemene) informatie te geven. Bijvoorbeeld over het weer, waar soms bij sportevenementen hitte flyers worden uitgedeeld.  Wie ben jij?   Je vindt het leuk om voor een groep te staan en je hebt affiniteit met ouderen en/of kinderen.   Je bent tijdens schooltijden en soms 's avonds voldoende beschikbaar en wil je voor minimaal 1 jaar inzetten.   Goede communicatie is voor jou vanzelfsprekend.    Het gebruik van online lesmateriaal schrikt jou niet af.   Je onderschrijft de zeven grondbeginselen van het Rode Kruis.    Wat kun je van ons verwachten?    Je komt terecht in een open en toegewijd team van vrijwilligers. Om vertrouwd te raken met het lesmateriaal en onze gedachtengoed, volg je eerst een aantal (online) modules of trainingen, en afhankelijk van je opleiding en ervaring mogelijk ook een cursus didactiek. Als vrijwilliger ontvang je een vergoeding voor reiskosten.  Geïnteresseerd?   Spreekt deze functie jou aan en wil jij je inzetten voor het Rode Kruis? Reageer dan via de knop.  Het Rode Kruis   Het Rode Kruis helpt mensen in nood. Dat doen wij om de hoek – en ver weg. Dat doen we vanuit ons hart en met de mouwen opgestroopt. En dat doen wij met vele vrijwilligers die zich met passie inzetten. Wij werken wereldwijd vanuit onze zeven grondbeginselen: Menslievendheid, onpartijdigheid, neutraliteit, onafhankelijkheid, vrijwilligheid, eenheid en algemeenheid.    Samen maken we een verschil!

Coördinator Vrijwilligersmanagement Lelystad
Zuiderzeewijk

Coördinator Vrijwilligersmanagement Lelystad

Eenmalig of wekelijks · 4 tot 6 uur
Rode Kruis District Flevoland

Het Nederlandse Rode Kruis is gevestigd op ruim 200 locaties en is georganiseerd in 23 districten. Het district Flevoland heeft locaties in Almere, Lelystad, Dronten, Zeewolde en Emmeloord. De hulpverlening in het district wordt lokaal georganiseerd. Elke locatie heeft een coördinator vrijwilligersmanagement, die het aanspreekpunt is voor de vrijwilligers van die locatie. Je zorgt voor een positieve binding en heldere communicatie. Voor de locatie Lelystad zijn we op zoek naar een Coördinator Vrijwilligersmanagement (vrijwillig) Wat ga je doen? Je bent binnen de locatie het aanspreekpunt voor de vrijwilligers; Je begeleidt nieuwe vrijwilligers en koppelt deze aan de coördinator van de desbetreffende activiteit (logistiek, communicatie, educatie, opleidingen, facilitair) Je voert intake-, voortgangs- en exitgesprekken met de coördinatoren van de locatie; Je ziet erop toe dat de coördinatoren deze gesprekken voeren met de vrijwilligers binnen hun activiteit; Je organiseert leuke verbindende activiteiten voor de vrijwilligers; Je hebt regelmatig overleg met de District Coördinator Vrijwilligersmanagement; Je zorgt ervoor dat je op de hoogte bent van de laatste ontwikkelingen binnen het district  en landelijk t.b.v. de communicatie met de vrijwilligers. Wie ben jij? Je beschikt over minimaal mbo werk- en denkniveau; Je hebt bij voorkeur ervaring in het samenwerken met vrijwilligers; Je hebt een enthousiaste en stevige persoonlijkheid met goede communicatieve en sociale vaardigheden; Je bent een "mensen mens", beschikt over teamspirit en hebt het vermogen om mensen met elkaar te verbinden; Wekelijks ben je zo'n 4 tot 6 uur beschikbaar voor deze functie. Wat bieden we?  We bieden je de mogelijkheid diverse opleidingen te volgen; Natuurlijk vergoeden wij ook je reiskosten en andere onkosten; Daarnaast bieden we een sociale en gezellige omgeving met een groot vrijwilligersnetwerk.  Geïnteresseerd? Voor meer informatie over het Rode Kruis kun je terecht op onze website. Via de knop "solliciteer nu" ontvangen we jouw gegevens en gaan we er mee aan de slag. Wij hopen je snel te ontmoeten! We gebruiken jouw gegevens uitsluitend voor deze specifieke sollicitatieprocedure. Je gegevens worden altijd beveiligd verstuurd en opgeslagen.

Hoofd Noodhulpteam (Plaatsvervangend)
Zuiderzeewijk

Hoofd Noodhulpteam (Plaatsvervangend)

Wekelijks · 6 tot 8 uur
Rode Kruis District Flevoland

Het Nederlandse Rode Kruis helpt mensen in nood, om de hoek en ver weg, vanuit ons hart en met de mouwen opgestroopt, dát is waar wij voor staan. Wij doen dit met vele vrijwilligers die zich dagelijks inzetten. Helden die een stap vooruit zetten als het spannend wordt. Zodat in tijden van nood niemand alleen staat. Ook internationaal bieden wij mensen in nood, die kwetsbaar zijn of slachtoffer van een natuurramp of crisis, integrale humanitaire hulp. Het Noodhulpteam treedt op bij ongevallen en calamiteiten en houdt zich bezig met het ondersteunen van ambulancepersoneel en andere medische professionals. Bij de uitoefening van hun taken werkt het noodhulpteam in georganiseerd verband en wordt hierbij aangestuurd door een teamleider. Voor het district Flevoland zijn wij op zoek naar een Hoofd Noodhulpteam Plaatsvervangend Als Hoofd Noodhulpteam (plaatsvervangend) ben jij onderdeel van een van de noodhulpteams van het Rode Kruis. Je ondersteunt met het team de regionale ambulance dienst bij grootschalige geneeskundige bijstand op EHBO (Basic Life Support) niveau. Je verzorgt zogeheten T3 slachtoffers. Dit zijn (licht) gewonde slachtoffers die nog zelf in staat zijn om te kunnen lopen. Wat ga je doen? • Je zorgt mede voor het in stand houden van een opgeleid Noodhulpteam • Je motiveert en begeleidt hulpverleners bij de voorbereiding op de taakuitvoering • Je draagt zorg voor een optimale ondersteuning van het team met betrekking tot kwaliteit, paraatheid en inzet • Je houdt toezicht op het uitvoeren van vastgestelde procedures bij inzet en oefeningen • Je bewaakt mede de respons bij een inzet (en stuurt zo nodig bij) • Je informeert hulpverleners over nieuwe (beleids)ontwikkelingen • Je neemt deel aan besluitvormingsprocessen (landelijk en in het district) • Je neemt op operationeel gebied deel aan de voorbereiding, uitvoering en evaluatie van oefeningen • Je stemt op operationeel niveau af met de Veiligheidsregio, Ambulancedienst en andere ketenpartners • Je ziet er op toe of er behoefte is aan psychosociale nazorg na een inzet • Je signaleert knelpunten, werkt mee aan oplossingen en schaalt op indien nodig  Het volgende profiel past bij jou: • Minimaal HBO werk- en denkniveau; • Spreekt, leest en schrijft de Nederlandse taal; • Heeft goede communicatieve en sociale vaardigheden; • Heeft aantoonbare leidinggevende ervaring; • Heeft affiniteit met rampenhulpverlening; • Heeft een proactieve werkhouding en kan zelfstandig werken; • Is representatief en flexibel;  • Is in het bezit van rijbewijs B en eigen auto; • Is actief in de evenementenhulpverlening (basisproces), je hebt de leerroute evenementen eerste hulpverlener afgerond of bent beried deze te behalen. • Is mobiel bereikbaar en inzetbaar binnen 15 minuten (bereidheid tot het dragen van een pager) • Heeft een Ingevulde werkgeversverklaring (indien van toepassing), de werkgever is akkoord dat je bij alarmering direct weg kan; • Heeft kennis van de multidisciplinaire - crisisorganisatie, taken, rollen, bevoegdheden en procedures (of is bereid deze in korte tijd eigen te maken) • is bij een oproep in staat om binnen 45 minuten aanwezig te zijn op het Actiecentrum. Wij bieden jou: Een kans om jouw ervaringen en je netwerk uit te breiden en je (beroepsmatige) kwaliteiten in te zetten voor de samenleving. Je krijgt mogelijkheden om je verder te ontwikkelen en je reis- en onkosten worden vergoed. Geïnteresseerd? Reageer nu of heb je aanvullende vragen over deze functie, schroom dan niet om ze te stellen, ook dat kan dmv een berichtje achterlaten met je gegevens. Wij hopen je snel te ontmoeten!

Medewerker Hulpverleningsbureau
Zuiderzeewijk

Medewerker Hulpverleningsbureau

Wekelijks · 5 tot 8 uur
Rode Kruis District Flevoland

Het Rode Kruis is ijzersterk in hulpverlening en je ziet onze vrijwilligers dan ook op talrijke kleine en grote evenementen als EHBO-er paraat staan. Hier gaat echter heel wat organisatie schuil! De inzetten van al die Rode Kruisers moeten immers goed gecoördineerd worden volgens de landelijke veldnorm en richtlijnen. De benodigde ondersteunende materialen moeten op het juiste moment op de juiste plaatsen beschikbaar zijn. En bij de wat grotere evenementen wordt bijvoorbeeld ook al snel een compleet radiocommunicatienetwerk ingericht. Wil jij jouw organisatie skills in zetten voor het Rode Kruis Flevoland? Reageer dan op deze vrijwilligersvacature! Voor ons Hulpverleningsbureau in het district Flevoland zoeken wij een: Medewerker Hulpverleningsbureau (Gemiddeld 5-8 uur per week) Jij bent het eerste aanspreekpunt voor hulpvragers die contact zoeken met het Rode Kruis. Je beantwoordt hun vragen en helpt hen op weg in de organisatie door ze bijvoorbeeld informatie te geven of te verbinden aan de juiste persoon. Je handelt kleine inzetten van vrijwilligers zelfstandig af, voert intakes uit, stelt offertes op, doet risico-inventarisaties en plant vrijwilligers in voor inzetten. Verder ondersteun jij inzetcoördinatoren bij de voorbereiding van grotere inzetten. Met jouw organisatie skills en sociale vaardigheden zorg jij ervoor dat iedereen zich prettig voelt bij het Rode Kruis. Wat breng je mee? • Je bent organisatorisch en administratief sterk, je werkt gestructureerd en je houdt (van) overzicht; • Je communiceert helder en tijdig met zowel je collega’s in het veld als onze opdrachtgevers; • Je hebt een proactieve werkhouding en kunt zelfstandig werken • Je hebt ervaring met het werken met Microsoft Office Wij zoeken enthousiaste en betrokken vrijwilligers en laten ons niet leiden door culturele achtergrond, genderidentiteit, geloofsovertuiging, geaardheid of leeftijd. Wat bieden wij? Het Rode Kruis biedt boeiend en uitdagend vrijwilligerswerk met veel ruimte voor initiatief en persoonlijke ontwikkeling. Je krijgt een unieke kans om achter de schermen te kijken bij een van de grootste noodhulporganisaties ter wereld. Je werkt op vrijwillige basis waarbij we gemaakte onkosten vergoeden. Interesse of meer informatie? Reageer via de knop en laat je gegevens achter zodat we contact met je op kunnen nemen, ook voor informatie kan je de knop gebruiken.