Direct naar de inhoud van deze paginacsrf
Vrijwilligerscentrale Lelystad

Medewerker Inloopspreekuur gevangenis

Medewerker Inloopspreekuur IDO in de Gevangenis van Lelystad Iedere week houdt het IDO een spreekuur in het Re-integratiecentrum (RIC) van de Penitentiaire Inchrichting Lelystad (PIL). Een gedetineerde kan daar terecht met al zijn vragen. Het is belangrijk dat een gedetineerden zich in de gevangenis kan voorbereiden op zijn vrijlating en dat wat hem te wachten staat. Thema’s die aan de orde zullen komen zijn werk, wonen, taal, geld/inkomen, familie, kleding en voedsel. Het IDO kan hierbij ondersteunen. De vrijwilligers in onze inloopspreekuren luisteren, ondersteunen, denken mee, verwijzen vaak ook door en helpen mensen om de weg te vinden naar een oplossing. Iedere vrijwilliger start bij ons met een inwerk- en kennismakingsperiode. Je begint in het inloopspreekuur samen met een ervaren vrijwilliger die je de eerste tijd inwerkt. Als het werk je bevalt, bieden we training en ondersteuning om je beter toe te rusten op de hulpvragen van mensen die je tijdens de inloopspreekuren tegenkomt. Ben je geïnteresseerd of heb je vragen; mail naar [e-mailadres verborgen]
Lees meer
Structureel

Warande: Biomassa

Computerhulp & ICT
Administratie & receptie
Hulp bij armoede

Beschrijving

Medewerker Inloopspreekuur IDO in de Gevangenis van Lelystad
Iedere week houdt het IDO een spreekuur in het Re-integratiecentrum (RIC) van de Penitentiaire Inchrichting Lelystad (PIL). Een gedetineerde kan daar terecht met al zijn vragen. Het is belangrijk dat een gedetineerden zich in de gevangenis kan voorbereiden op zijn vrijlating en dat wat hem te wachten staat. Thema’s die aan de orde zullen komen zijn werk, wonen, taal, geld/inkomen, familie, kleding en voedsel. Het IDO kan hierbij ondersteunen.
De vrijwilligers in onze inloopspreekuren luisteren, ondersteunen, denken mee, verwijzen vaak ook door en helpen mensen om de weg te vinden naar een oplossing.
Iedere vrijwilliger start bij ons met een inwerk- en kennismakingsperiode. Je begint in het inloopspreekuur samen met een ervaren vrijwilliger die je de eerste tijd inwerkt. Als het werk je bevalt, bieden we training en ondersteuning om je beter toe te rusten op de hulpvragen van mensen die je tijdens de inloopspreekuren tegenkomt.
Ben je geïnteresseerd of heb je vragen; mail naar [e-mailadres verborgen]

Praktische informatie

Tijd

Wekelijks 4 tot 5 uur

woensdag

Locatie

Warande: Biomassa

Impact

Voor wie

Mensen die begeleid worden/wonen

Nieuwkomers & vluchtelingen

Volwassenen

Ouderen

Impactgebied
Belangenbehartiging & goede doelen
Noodhulp
Sociaal & welzijn
Categorie
Computerhulp & ICT
Administratie & receptie
Hulp bij armoede
Anneke
100% profielsterkte

Over Anneke

Sinds 7 jaar ben ik vrijwilligerscoordinator bij het IDO, met erg veel plezier! Het is mooi om te zien dat mensen zich enorm inzetten voor vele kwetsbare mensen uit de stad. Het IDO is een plek waar mensen zich kunnen ontwikkelen, waar mensen tot rust kunnen komen en waar mensen weer hoop krijgen voor de toekomst. Ik draag daar graag aan bij. U ook? Mail of bel me gerust! Ook voor een algemene kennismaking met het IDO en met mij. Meer dan welkom!

  • Deze vraag is gecheckt door de helpdesk
  • Anneke is ingeschreven op Vrijwilligerscentrale Lelystad sinds 10-05-2023
  • Meerdere positieve matches gemaakt
  • Aanbeveling ontvangen
Goed
Mohammad
Lees meer